כיצד להדביק טפטים על קירות גבס

הכנת קיר

קירות גבס הם בעלי משטח שטוח ומשמשים בסיס אידיאלי לקישוט דקורטיבי של החדר. הם אידיאליים לצביעה, להחלת גבס דקורטיבי, כמו גם לחיפוי טפטים מסוגים שונים. כדי להדביק טפטים על קיר גבס, עליכם לבצע את ההוראות הבאות.

צעד ראשון הוא שפכטל של קירות

מרקמת המשטח מתחת לטפט מתבצעת ברצף הבא:

 • ראשית, מוחלים פריימר אקרילי, שמגן על פני השטח מפני התפשטות עובש ופטריה, ומשפר גם את הידבקות הבסיס למרק.
  המקומות שבהם מודבקים ראשי הברגים וכל המפרקים בין הסדינים עם רשת הם מרק היטב. הרשת מעניקה כוח לתפרים ומונעת סדקים. מומלץ למרוח צבע על כובעי הברגים בכדי למנוע היווצרות חלודה.
  מרק בכמה שכבות מוחל על כל הקיר לאחר שהקודמים התייבשו לחלוטין.
  הטחינה מתבצעת עם מטלית אמרית עם גרעינים גדולים, ואז מגרדת עדינה כדי להשיג חלקות מושלמת.
  לפני שאתה מדביק את הטפטים על ה- GCR, מוחלת שכבה נוספת של פריימר.
  פריימר טיח גבס להדפסת וול גבס פריימר גבס לגבס

הפריימר מוחל עם רולר או עם מברשת רחבה. בתהליך, חשוב לשלוט על מידת הטיפול במשטח ללא פערים. המילוי מתבצע באמצעות מספר מרית בגדלים שונים. משמש רחב למריחת חומר על קיר גבס, וצרה נוחה להקלה על מרק. עבור השכבה הראשונה משתמשים בהרכב ההתחלתי, והאחרון מוחל בתערובת הגמר.

הדבק טפטים על קיר קיר גבס

ניתן להדביק סוגים שונים של טפטים על קיר גבס: נייר, לא ארוג, נוזל. בהתאם לסוג הטפט שנבחר, הדבק המתאים נרכש. טפטים מאותו סוג במבנה ובעובי מודבקים לקיר אחד. אחרת, כאשר משלבים ציורים שונים, יש צורך להשתמש בגבול למעבר הרמוני יותר.

תהליך הדבקת טפטים על קיר גבס תהליך הדבקת טפטים על קיר גבס

לאחר חיתוך רצועות באורך המתאים, דבק מוחל על קיר קיר קיר וטפט. לאחר החלתו על הקיר, משטח הקול מפולס בזהירות כדי למנוע היווצרות בועות אוויר.

לפני הדבקת טפטים לא ארוגים על קיר גבס, יש להכיר את ההוראות, שכן עבור כמה ציורים מודרניים מספיק למרוח דבק רק על הקיר או התקרה. הדבקה מתחילה מהפינה הרחוקה. על מנת לשמור על אנכיות מדויקות, משתמשים בקו אינסטלציה. לפינות מומלץ להשתמש ברצועה חתוכה. החלק התחתון של הבד נשמר בצורה מעוותת ביותר כאשר החלק העליון מוחלק.

GKL מאפשר להדביק טפטים במהירות ובנוחות על המשטח המוכן ובמידת הצורך לפרק אותו בבטחה. זמן הייבוש המלא של הטפט תלוי בדבק, בטמפרטורה, בלחות בחדר והוא לפחות 1-2 יום. טפטים צריכים להתייבש בחדר לא מאוורר.